Пошук Мапа сайту Зв'язок Вхід
Мова
   
Головна / Пропозиція для донорів крові

Пропозиція для донорів крові

Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС

пропонує

безкоштовно отримати результати медичного обстеження донорів

 

В лікарні працює

Центр трансфузіології

 

 

 

 

 

 

                                                       

! Безпека для донора - основне правило нашої з вами співпраціі.

! Сучасні NAT (PCR)-методи дослідження дозволяють виявити у крові донора  наявність вірусів гепатиту В, С.

! Віруси можно виявити навіть на самих ранніх стадіях захворювання!

! Комфорт та зручність, увага до кожного донора!

! Достовірна інформація про стан Вашого здоров'я!!

 

 

Чекаємо на вас, донори! 

Будні дні с 8-00 до 12-00

телефон Центру трансфузіології:    (044) - 259 - 69 - 76

Центр знаходиться на території КЛ "Феофанія", в 1 корпусі, на 1-му поверсі

адреса та карта проїзду

пам'ятка донора 

Види здачі крові

Найбільш поширений спосіб  - здача цільної крові. Береться кров з вени на руці у кількості  450 мл за один раз. Процедура займає від 5 до 10 хвилин.

Другий спосіб – здача компонентів крові:  

  • ·        плазми крові (плазмаферез)
  • ·        тромбоцитів крові (тромбоцитаферез)

Процедури потребують спеціальної підготовки донора та тривають від й години.

Плазма — рідка частина крові. Вона складається на 90%  з води, в якій містяться самі різні поживні речовини: білки, жири, вуглеводи,  гормони,  вітаміни, солі, які  необхідні для будови тканин організму та підтримки їх життєдіяльності. В плазмі є також й органічні складові, які регулюють обмін речовин. Плазма широко використовується в лікувальних цілях в різних галузях медицини:  хірургії, акушерстві та гінекології, онкології та інших.

Донорський плазмаферез – це метод отримання плазми шляхом ділення донорьскої крові на плазму та клітинні компоненти, з наступним їх поверненням донору.

Донорські  тромбоцити - це клітини крові, які зупиняють кровотечу.

Донорський тромбоцитаферез  - це метод отримання тромбоцитів шляхом ділення забраної у донора крові на тромбоцити и інші компоненти, які повертають  донору, топто  при цій  процедурі забирають тільки тромбоцитну масу.

Необхідно підтримувати інтервал між процедурами здачі крові. Цільну  кров можна здавати один раз в два місяці, але не більше 5 разів нарік.  Плазму або  тромбоцити можна здавати один раз в два тижні.

Кому потрібна донорська кров

Кожному третьому жителю планети хоча б раз на рік необхідна донорська кров!

Є люди, які потребують донорської крові постійно, все життя. В першу чергу, це люди з захворюванням на  гемофілію.

Донорська кров необхідна онкохворим. При сучасному лікуванні злоякісних пухлин разом із знищенням пухлинних клітин порушується нормальне кровотворення. В цей час хворому необхідна підтримуюча терапія компонентами донорської крові, наприклад, тромбоцитами,  для яких немає замінників.

Донорська кров використовується широко в хірургічних підрозділах лікарень для кардіологічних хворих, хворим, яким необхідно протезування суглобів. Кров донорів необхідна при хірургічних операціях повёязанних з  травмами сосудів, тканин, з необхідністтю відновлення втрачених компонентів крові.

Завжди під  час пологів для жінки існує ризик крововтрати. Переливання крові часто рятує  життя, як матері, так і дитини.

Рання діагностика гемолітичної  хвороби немовлят й переливання великої кількості різних компонентів крові при лікуванні захворювання можуть дати шанс на одужання.

Як відображається здача крові на здоров'ї

При регулярній здачі крові відбувається профілактика хвороб імунної системи. Або так званих «накопичуваних хвороб», які викликані проблемами з обміном речовин. Це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи шлунка, підшлункової залози, печінки.

Регулярна здача крові корисна для профілактики серцево-судинних хвороб, крім того, відбувається   самооновлення  всього організму. Надлишок крові та її складових – велике навантаження на серце та судини, та за допомогою донорства виводиться непотрібний баласт.

Вчені Фінляндії стежили, як впливає донорство на частоту інфарктів у чоловіків. Результати показали, що  частота інфарктів серед донорів менша в десятки разів!  Американські дослідники підтвердили, використовуючи своі спостереження, що частота серцевих нападів на 30 % нижча серед чоловіків, які являються постійними донорами.

Встановлено, що кровотворні органи здорової людини здатні швидко, впродовж декількох днів, відновлювати віддану кров. Цим пояснюється, чому донори зберігають гарне самопочуття та роботоспроможність, в них поліпшуються деякі життєві функції: апетит, сон, настрій. Організм донора стає з часом більш адаптованим до  крововтрат.

Здача крові безпечна для донора — використовуються тільки одноразові, стерильні системи для взяття крові, індивідуальні для кожного донора.

Донор, який регулярно здає кров  — це донор, кров якого найбільш безпечна, так як стан його здоров'я регулярно обстежується.