Пошук Мапа сайту Зв'язок Вхід
Мова
   
Головна / Інновації

Інновації

Комплексне обстеження судин
(Ультразвукова допплерографія,
дуплексне сканування)
Консультація судинного хірурга

Телефон для запису
(066) 199-31-45


Наші Новітні Технології

Лікування варикоцеле

У нашій клініці успішно впроваджена в практику сучасна, малотравматична методика лікування варикоцеле. Втручання може виконуватися під внутрішньовенним або під місцевим знеболенням. Ми не робимо великий розріз у бічній ділянці живота, як при звичайній операції по Іванісевичу,  і як наслідок - больовий синдром не виражений.
Після операції залишається невеликий слід до 2-3 см. На шкіру накладаємо косметичні шви.

Основні переваги нашої методики:
- Пацієнт перебуває в стаціонарі ОДИН ДЕНЬ;
- Практично повністю відсутній больовий СИНДРОМ;
- Операція може бути виконана під місцевою анестезією.


Нове в лікуванні варикозної хвороби

У нашій клініці втручання на підшкірних венах проводяться тільки з використанням останніх досягнень флебології і косметичної хірургії. Перед операцією всім пацієнтам виконується ультразвукова допплерографія (УЗД вен) з картуванням варикозних підшкірних і комунікантних вен, що дозволяє в процесі втручання прицільно виділяти патологічно змінені вени з проколів або мікророзрізу шкіри.
У процесі втручання ми практикуємо введення в варикозні притоки великої підшкірної вени спіненого склерозанта (ліки для закриття вен), що дозволяє в деяких випадках обійтися без додаткових розрізів. Проколи і мікророзрізи шкіри закриваються за безшовною технологією або з використанням косметичних швів. Для більш високого косметичного ефекту після венокорегуючого втручання проводиться склеротерапія і лазеротерапія, консультація косметолога.


Профілактика ампутації у хворих на діабет та атеросклероз

Реваскуляризуюча остеотрепанація (РОТ) - виконання фрезових отворів у кістках гомілки (рідше стопи, стегна, тазу). Внаслідок декомпресії кісткового мозку настає рефлекторне поліпшення кровообігу. Ефект РОТ також пов'язують з новоутворенням і зростанням кількості артерій з мікроциркуляторного русла кістки.
У нашій клініці традиційну РОТ ми доповнюємо виділенням  кісткового мозку з каналу великогомілкової  кістки і введенням його по ходу судинних пучків гомілки (що також призводить до утворення та наростання кількості нових судин). Це втручання особливо показано хворим на цукровий діабет при ураженні артерій гомілки і стопи, коли виконати традиційну судинну реконструкцію проблематично. Виконують операцію РОТ при ІІ стадії ішемії кінцівки, коли ще немає болю спокою, некрозів і гангрени, так як ефект РОТ настає не миттєво, а через 3-4 місяці після операції. Таким чином, в організмі пацієнта паралельно проходять два процеси, які компенсують один одного - з одного боку, на тлі діабету та атеросклерозу відбувається поступове погіршення кровопостачання кінцівки, з іншого - внаслідок неоангіогенезу (розвитку і зростання кількості нових судин) кровообіг поліпшується.

Випадок з практики: хвора Г. 67 років, хворіє на цукровий діабет ІІ типу. Внаслідок ураження артерій підколінно-гомілкового сегмента дистанція вільної безбольової  ходьби зменшилася до 10-20 метрів (ходила тільки по квартирі). Хворій 28 січня 2010 р. виконана операція РОТ обох великогомілкових кісток з введенням суспензії кісткового мозку по ходу судинних пучків обох гомілок. Протягом року дистанція вільної ходьби зросла в 10 разів - до 200 метрів.

Таким чином. можна зробити висновок про ефективність даного втручання з метою профілактики ішемії кінцівки (розладів кровообігу) та його подальшого прогресування,  і запобігання ампутації при діабетичної макроангіопатії, облітеруючому атеросклерозі і ендартеріїті.


Лікування тромбозу глибоких вен, профілактика тромбоемболії легеневої артерії

Тромбоз і тромбофлебіт глибоких вен - широко поширена патологія. Проявляється  стійким набряком нижньої кінцівки, розпираючими болями, судомами. Основна небезпека при цьому захворюванні полягає в наявності в просвіті судини так званого флотуючого тромбу (тромб, який погано фіксований і може мігрувати в системний кровотік). При попаданні флотуючого тромбу в системний кровотік - струмом крові він заноситься в праві відділи серця і далі - в судини легенів, перекриваючи кровотік по них. Це призводить або до миттєвої загибелі пацієнта, або до хронічного перевантаження правих відділів серця з інвалідизацією хворого.
Якщо тромбофлебіт глибоких вен проходить без формування флотуючого тромбу в гострому періоді, на цьому неприємності не закінчуються. У процесі реканалізації (відновлення прохідності) глибоких вен вже сформований тромб може перетворитися на флотуючий. При реканалізації часто настає руйнування клапанів глибоких вен, що призводить до формування так званого посттромбофлебітичного синдрому (ПТФС) - болі, набряк, хронічні трофічні виразки.

У нашій клініці успішно застосовуються методи хірургічного лікування флотуючого тромбозу глибоких вен і хірургічної профілактики ПТФС. Операція малотравматична, що не вимагає тривалого лікування в стаціонарі.


Лікування трофічних виразок

Трофічна виразка - широко розповсюджена патологія, яка не є самостійним захворюванням, а є проявом різних судинних і неврологічних розладів. Трофічна виразка характеризується хронічним перебігом, постійним рецидуванням, вираженим больовим синдромом.
Без усунення причини - домогтися загоєння трофічної виразки, як правило, - неможливо. Однак для усунення причини розвитку трофічної виразки зазвичай потрібна складна, травматична операція на венах, артеріях або нервах, що не завжди можна здійснити через важку супутню патологію, вік або небажання пацієнта оперуватися.

У нашій клініці впроваджено методику етапної алло-аутодермопластики, яка включає пересадку штучного полімерного покриття (під ним виразка або загоюється, або готується поверхня для пересадки шкіри) з подальшою пересадкою власної шкіри. Операція малотравматична, може бути виконана під місцевою анестезією.


Фістула для гемодіалізу

Тривалість життя населення неухильно зростає. Багато, раніше смертельних захворювань, перестають бути такими. Зокрема це стосується такого недугу як хронічна ниркова недостатність.
У нашій країні і в світі все більше хворих, які проходять процедуру гемодіалізу (очищення крові при порушенні функції нирок). Для виконання гемодіалізу необхідний так званий венозний доступ.

У нашій клініці освоєна і налагоджена процедура формування артеріо-венозних діалізних фістул і вшивання синтетичних діалізних шунтів, коли власні судини пацієнта мало придатні для накладення фістули.